Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

CHov zakrslých králíků

Potrava

     Potrava zakralých králíků

          Potrava Zakrslích králíku je pestrá seno,obilné směsi,ovoce,zelenina a různé pochoutky.

Seno

Seno je nejdůležitější složka potravy,králík by ho měl mít neustále k dispozici i v noci.Seno prodávají v akvaristikách zalisované v ruzně velkých balíčkách,ale nemusí být zrovna nejlepší kvality.Lepší je vlastní seno případně koupě kvalitního sena od jiného chovatele či zemědělce.Kvalitní seno poznáte tak: že je zelené a vonˇavé a králíček se na něj s chutí vrhne.Nekvalitní seno je většinou nažloutlé, nahnědlé a může smrdět plísní.Kvalitní seno je moc důležité, králík by mohl mít zažívací potíže(místo jednotlivích bobečků bobky slepené k sobě a na to pomáhá "senová dieta" králíček dostává kvalitní seno a vodu a jednou deně trošku obilovin a po deseti dnech takovéhleho léčení by se mu to mělo spravit). 

Viky a domácí kvalitní seno:-D                                                                              

Obilné směsi

Obilné směsi králíček nemusí dostávat každý den, protože potom tloustne a při velikem množství  mu můžou způsobyt zažívací potíže. Obilné směsi se prodávají v akvaristikách, sou jich různé druhy.

Šťavnaté krmivo

Mezi šťavnaté krmivo patří tráva,ovoce a zelenina.Králíki by měl dostat kousek ovoce nebo zeleniny každý den prospívá to jeho zažívání.Mezi ovoce a zeleninu které mají králíčci rádi patří:mrkev,petržel,jablko,řepa a různjé další. Pro nás odpadní listy například listy od květáku,mrkve a dalších běžných šťavnatých plodin mají králíčci také rádi.

Pochoutky

Jako pochoutku králíčkovi můžeme dát piškoty,trošku jogurtu,sušenky, maličko čokolády .S pochoutkami to však nesmíme přehánět králíkovi by to nemuselo prospívat po stránce příjmání přebitečných tuků které se hromadí v jeho játrech a mohly by mu vzpůsobyt zdravotní potíže.Zdravou a oblíbenou pochoutkou ze strany králíku je sušené ovoce.Anebo mu můžete koupit v akvaristice specialní pochoutky pro králíky.

A taky něco na hlodání

Králíčci hlodají velmi rádi a je to pro ně důležité aby jim nepřerostly zuby a nezlomily se to by pak králík nemoh nic jíst dokud by mu nedorostly.Aproto králíčkovi dávejte na hlodání větvičky s ovocných stromů,tvrdé pečivo,minerální kostky na hlodání,špalík dřeva.Minerální kostky na hlodání se prodávají v akvaristikách a sou to i takové pochoutky pro králiky.

 

Pití

K pití by měl mít králíček vodu a to neustále celí den.Vodu je vhodnější dávat do napaječky, protože se tak rychle neznečistí,ale stejně jí musíme měnit každý den.Občas můžeme králíčkovi dát do misky mléko pokud ho bude pít, mléko by se mělo dávat hlavně březím a kojícím samicím, podporuje tvorbu jejich mléka pro mladé.

TOPlist